04.10.2016 Poznań. Kiedy pojechałem do Poznania sfotografować dyrektorkę Teatru Wielkiego dla Wysokich Obcasów Extra, miałem w głowie zupełnie inny obraz sytuacji, którą zastanę. Myślałem, że na miejscu spotkam elegancką kobietę w nienarzucającym się wieku, która powolnym krokiem oprowadzi mnie po budynku, opowiadając zabawne anegdoty sprzed wojny. Kiedy wszedłem do gabinetu pani dyrektor, za biurkiem zobaczyłem modelkę. Zacząłem zastanawiać się czy ktoś nie zrobił mnie w konia i za chwilę dowiem się, że jestem w ukrytej kamerze. Okazało się, że pani dyrektor w tajemniczy dla mnie sposób potrafiła połączyć takie sprzeczności jak młodość, spontaniczność z ogromną mądrością i wyczuciem.

 

POZNAN TEATR WIELKI OPERA RENATA BOROWSKA JUSZCZYNSKA DYREKTOR

04.10.2016 POZNAN TEATR WIELKI RENATA BOROWSKA DYREKTOR

Filled Under : Blog

W najnowszym numerze magazynu „Pani” jest wywiad z Olą Popławską. Ola wskazała mnie jako dobrze rockującego fotografa, żebym powiedział o niej parę słów. Lepiej wychodzi mi fotografowanie niż mówienie. Tym bardziej dziękuję za zaproszenie i odsyłam do wywiadu wszystkich fanów talentu aktorki.

ALEKSANDRA POPLAWSKA WARSZAWA AKTORKA OLA POPŁAWSKA

ALEKSANDRA POPLAWSKA WARSZAWA KWIECIEN 2016

Filled Under : Blog

19.10.2016 Poznań. Jutro premiera „Macbetha” w Teatrze Wielkim. Od paru dni przyglądam się próbom tej opery. Zamieszkałem nawet na poddaszu teatru. Chcąc dotrzeć na scenę, muszę przejść przez mroczne korytarze, pokonać dziesiątki schodów, z których trafiam do magazynu pełnego rekwizytów scenicznych. Za każdym razem jak pokonuję tę drogę, zastanawiam się, w którym momencie zaciera się granica między jawą, a snem. Czasem boję się, że to od początku jest sen i za chwilę zadzwoni budzik.

 

Macbeth Teatr Wielki Opera Poznan

Filled Under : Blog

07.10.2016 Katowice. Zaczęło się. W siedzibie NOSPR, pojawiła się Amsterdam Baroque Orchestra z Tonem Koopmanem. Już w domu, zafascynowany ich brzmieniem, posłuchałem jeszcze ich interpretację dzieł Hadyna. Potem zacząłem czytać życiorys kompozytora. Podobno po śmierci zwolennicy frenologii odcięli mu głowę, że sprawdzić, gdzie w jego czaszce zlokalizowany jest geniusz artysty.

 

Amsterdam Baroque Orchestra Ton Koopman Barok classical music

Filled Under : Blog

03.06.2016 Warszawa. Dziś premiera serialu „Belfer”, w którym zagrał Sebastian Fabijański. Na moim blogu skromniejsza premiera jego portretu.

Sebastain Fabijański Fabijanski aktor

Filled Under : Blog

30.08.2016 Warszawa. Wczoraj fotografowałem Roberta Lewandowskiego, w zupełnie wyjątkowych okolicznościach. Zapraszam na TVN Sport, tam jest pełna relacja, z tej niezwykłej chwili: http://sport.tvn24.pl/najnowsze,135/spotkanie-lewandowskiego-z-jurkiem-halskim-ktory-mial-raka-mozgu,672436.html

 

WARSZAWA ROBRT LEWANDOWSKI PILKARZ JUREK HALSKI

Filled Under : Blog

07.05.2016 Racibórz. Od czasu do czasu portretuje domy. W najnowszym numerze magazynu Architektura-Murator są moje zdjęcia. Zapraszam do lektury i do Raciborza.

 

RACIBORZ ARCHITEKTURA MURATOR ZDJECIA ARCHITEKTURY

Filled Under : Blog

03.06.2016 Warszawa. W najnowszym magazynie Lavie jest wywiad z Piotrem Stramowskim. Dla mnie najprzyjemniejszym akcentem są moje portrety, które zrobiłem aktorowi.

 

PIOTR STRAMOWSKI AKTOR PITBULL

Filled Under : Blog

30.07.2016 Wrocław. Będę miał małą premierę na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Od razu uspokajam, nie nakręciłem filmu. Nakręciłem za to Agnieszkę Smoczyńską na szybką sesję fotograficzna. Była tak szybka, że musieliśmy się obejść bez fryzjera i make up. Tym bardziej czuję się dumny, że Agnieszka jedno ze zdjęć chce wykorzystać w swoim portfolio festiwalowym.

 

Agnieszka Smoczynska  rezyser director portrait portret film

Filled Under : Blog

30.07.2016 Wrocław. Kiedy dowiedziałem się, że będę fotografował Agnieszkę Holland mój umysł przebył drogę mleczną od euforii do stanu przerażenia. Chciałem to zrobić najlepiej jak potrafię. Zacząłem kombinować, wymyślać miejsca, scenografię, krótko mówiąc odpłynąłem. Na chwilę przed sesją, odciąłem się. Postanowiłem, że wezmę tylko aparat, jeden obiektyw, blendę i koniec. Uznałem, że dobrze będzie też zapomnieć kim jest Agnieszka Holland. Chyba wyszło nieźle, skoro zdjęcia za moment ukażą się w prestiżowym „Screen international”.

 

Agnieszka Holland director rezyser film portrait portret

Filled Under : Blog

23»